Wszystko o makijażu permanentnym

Makijaż na stałe

Zapewne każda z nas dziwiła się, jak to się dzieje, że w filmach Kobiety wstają rano i już wyglądają nieskazitelnie – z idealnym makijażem, jakby właśnie wybierały się na jakąś galę. Mimo, że wszystkie wiemy, jak to działa, każda z nas marzyła o tym, by któregoś dnia także obudzić się i nie musieć spędzać godzin w łazience, zanim będziemy mogły pokazać się światu. Brzmi jak bajka nieprawdaż? Ale chwila…. jest rozwiązanie! Odpowiedzią na nasze marzenia jest makijaż permanentny!

Makijaż permanentny

Makijaż permanentny to zabieg przeprowadzany w salonach urody, którego celem jest wykonanie stałego makijażu mającego podkreślić oczy (narysowanie kresek), usta (podkreślenie ich konturów, a także wzmocnienie koloru) oraz brwi (korekta ich kształtu oraz podkreślenie). Taki zabieg, mimo iż jest nazywany permanentnym, wytrzymuje od trzech do pięciu lat. W tym czasie można jednak cieszyć nieskazitelnym makijażem bazowym i każdego ranka budzić się niczym bohaterki serialów i filmów.

Jak wykonuje się makijaż permanentny

W zasadzie, można by rzec, że makijaż permanentny stanowi swoisty rodzaj tatuażu. Zabieg polega bowiem na umieszczeniu w skórze specjalnych naturalnych barwników. Różnicą pomiędzy takim rodzajem makijażu, a tatuażem jest to, że w przypadku makijażu permanentnego, barwnik umieszcza się o wiele płycej, niż podczas wykonywania tatuażu.

Przebieg makijażu permanentnego

Makijaż permanentny przebiega dwuetapowo:

  • ETAP I – polega na umieszczeniu pod skórą barwnika po uprzednim znieczuleniu. Ten etap może trwać od godziny do trzech.

  • ETAP II – polega na dokonaniu poprawek makijażu po upływie dwóch tygodni, w momencie, kiedy wszystkie strupki pozabiegowe odpadną. Wtenczas wykonywana jest korekta. Przeprowadzenie takich poprawek jest konieczne, aby makijaż mógł wyglądać jak najbardziej naturalnie. Korekty trwają od 30 minut do dwóch godzin.

Pielęgnacja makijażu permanentnego

Właściwa pielęgnacja twarzy po wykonaniu makijażu permanentnego jest kwestią kluczową. Należy bowiem zadbać o to, aby przemywać twarz wyłącznie wodą, bądź delikatnym mleczkiem, nie stosując mocniejszych preparatów. Ponadto, pod żadnym pozorem nie można zdrapywać powstających strupków. Ważne jest także, aby przez tydzień po wykonaniu zabiegu nie korzystać z basenu, ani sauny. Co więcej, należy także zrezygnować z opalania się przez co najmniej sześć tygodni, a następnie ograniczyć je do minimum, aby makijaż dłużej się utrzymał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>